na cestách
s evanjeliom

Kde sme


feed-image Odoberať články
cez RSS 2.0
Verbisti skladali rehoľné sľuby
Sobota, 9. september 2017

Na sviatok Narodenia Panny Márie verbisti v Nitre oslávili výročie založenia rehole (1875). Pri oslave tohto sviatku sa u verbistov skladajú a obnovujú rehoľné sľuby.  Verbisti prosia Nebeskú Matku, aby seminaristov sprevádzala svojím orodovaním.

Páter prefekt Igor Kráľ predstavil po Evanjeliu kanidátov na skladanie večných sľubov Tomáša Baleju a Donnie Ronalda Sequeiru: „Nech predstúpia tí, ktorí chcú dnes zložiť doživotné sľuby v Spoločnosti Božieho Slova.“ Po prečítaní ich mien odpovedali: „Tu som.“

Nasledovala kázeň, počas ktorej páter provinciál povzbudil v misijnom povolaní a službe aj všetkých prítomných verbistov. Po homílii nasledoval samotný obrad skladania sľubov.

Tomáš Baleja a Donnie Ronald Sequeira zložili večné sľuby čistoty, chudoby a poslušnosti.  Z rúk provinciála P. Pavla Krutáka prijali misijné kríže.

Lukáš Hanúsek zložil svoje druhé rehoľné sľuby. Šieste rehoľné sľuby zložili Juraj Begany, Matej Reiner. Pri tejto vzácnej príležitosti skladania sľubov sa v Nitre stretli spolubratia pôsobiaci aj na vzdialenejších miestach na Slovensku i v Čechách. V závere sv. omše páter provinciál Pavol Kruták zablahoželal P. Antonovi Bezákovi k jeho 40-ročnému kňazskému jubileu, ktoré pripadalo na ďalší deň. Páter Bezák je najstarším slovenským verbistom a má 90 rokov.

Pokračovanie...
 
Skladanie rehoľných sľubov - Live broadcast
Piatok, 8. september 2017


 
Video
Piatok, 8. september 2017


 
Povolani a poslani
Štvrtok, 10. august 2017

Si povolaný a máš poslanie, ktoré ti zveril Otec milosrdenstva. Poznáš ho? V tomto mimoriadnom roku, kedy Cirkev obracia svoj pohľad na mladých, vieru a povolanie, ti ponúkame niektorú z duchovných obnov. Inšpiruj sa životom Božích mužov a žien, ktorí naplnili svoje povolanie a poslanie. Vstúp do hĺbky Božieho slova v spoločenstve misionárov verbistov a preži čas Božej prítomnosti, ticha a modlitby.


Duchovná obnova je určená mladým mužom vo veku od 17 do 35 rokov. Každý posledný víkend v mesiaci môžeš navštíviť Misijný dom sv. Arnolda Janssena v Bratislave (okrem októbra, ten strávime v Terchovej). Svoju účasť môžeš nahlásiť na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači. , najneskôr do 20. dňa v danom mesiaci. (Bližšie info. taktiež na tejto adrese).


Prednášky a program zabezpečujú: P. Ján Kušnír SVD, P. Igor Král SVD, P. Milan Toman SVD, P. Thomas Tulung SVD.Príspevok na ubytovanie a stravu je dobrovoľný.

V modlitbe Páter Milan SVD

 
Bestseller v slovenskom preklade si Len Kofler prevzal v Cliftonville
Streda, 9. august 2017

Len KoflerPáter Len Kofler, autor bestselleru Ako budovať pozitívne vzťahy si v utorok 8.8.2017 prevzal slovenský preklad knihy v Inštitúte sv. Anzelma v Cliftonville v Anglicku z rúk pátra Jána Halamu SVD, prekladateľa knihy.

V angličtine bola knihy vydaná v r. 2015 a na prekvapenie mnohých, vrátane pátra Lena, sa v Anglicku stala bestsellerom. Páter Ján Halama odovzdal slovenský preklad knihy pátrovi Lenovi za prítomnosti spolupracovníkov p. Lena v Inštitúte sv. Anzelma v Cliftonville, Kent. Knihu v slovenčine vydalo v r. 2017 vydavateľstvo Spoločnosti Božieho Slova.

Pokračovanie...
 
Nová kniha o vzťahoch
Utorok, 18. júl 2017

Kofler Len VztahyNová kniha pod názvom Ako budovať pozitívne vzťahy. Oslobodenie našej prítomnosti od vplyvu minulosti vychádza v týchto dňoch vo Vydavateľstve Spoločnosti Božieho Slova.
Základom dobrej komunikácie a vzťahov je, podľa autora knihy, vedomie toho, aký vplyv majú na nás minulé vzťahy a rozhodovanie sa pre pozitívne vzťahy tu a teraz, bez príťaže nevedomých vplyvov minulosti. Je to možné v plnej miere? Odpoveďou na túto otázku je táto kniha, ktorá je jedinečná v prístupe k problematike. Je hlboko osobná, psychologická a ponúka zároveň solídnu spiritualitu.

Pokračovanie...
 
« ZačiatokPredchádzajúce12345678910ĎalšieKoniec »Kníhkupectvo VerbumMisijný omšový spolokNová kniha kázní pátra Milana BubákaZaložené na CMS Joomla! Optimalizované pre Firefox 3.5 a testované pre InternetExplorer 8.
Na začiatok